AramaTeklif İsteMüşteri GirişiOnline ÖdemeOnline Alışveriş

Teflon tavadan yanık yağ nasıl çıkar ?

Yanmış tava nasıl temizlenir? Teflon Tava Temizleme Yöntemleri

Sirke ve karbonat yanmış tava temizliğinde kullanılan ve temizliği kolaylaştıran en etkili malzemelerdir.

  • 1 ölçek sirke
  • 2 kaşık karbonat
  • 1 bardak su
  • Sünger

Yanmış tavanın içerisini suyla doldurup içine sirke dökün ve kaynatın. Kaynayınca ocaktan alın ve karbonat ekleyin. Biraz bekledikten sonra sünger yardımıyla temizleyin. 

Bu işlemler yetersiz kalıyorsa, yanmış ve yapışmış yağlar için kesin çözüm sunan Rawness yağ çözlerimizi deneyebilirsiniz.

 

Rawness Soğuk Yüzeyler için Yağ Çöz

İnatçı ve yanmış yağları kolayca söker. Fırın iç ve dış yüzeyleri, tava ve tencereler, ocak üstleri, kızartıcı ve ızgaralar, döner hazırlama ekipmanları vb. yüzeylerde oluşan yanmış yağ ve gres lekelerini ağır kir ve yağı söker. Ağır yağlanmış tüm mutfak yüzeylerinde güvenle kullanılabilir. Yüzeylerdeki temizlik etkisinin yükseltilmesi için özel formüle edilmiş konsantre bir üründür. Yüzey ile temas süresi yüksek olduğu için temizleme kabiliyetide aynı oranda yüksektir.

Uygulama:
Yüzey temizliğinde 1 lt suya 2-4 gr solüsyon genel temizlikte 1 lt suya 3-6 gr solüsyon hazırlayarak 40-60 °C suda kullanılmalıdır. Çok yoğun kir ve yağlı yüzeylerde seyreltmeden direkt uygulayınız. Uygulama sonrası bol su ile durulayınız.

 

Rawness Sıcak Yüzeyler için Yağ Çöz


 

Ocak, fırın, grilli fritöz, gibi mutfak alet ve ünitelerinde oluşan yağ ve kirlerin temizliğinde kullanılır. Ortamda koku yaratmaz. Köpük aparatı ile köpük haline getirildiğinde dikey yüzeylerde de etkilidir. Alüminyum yüzeyler için uygun değildir. İçerdiği aktif maddeler doğada parçalanabilir.

Uygulama:
Temizlenecek yüzeyden kaba kir bezle alınır. Ürün ısıtılmış yüzeye direkt olarak püskürtülür. 5-10 dakika beklendikten sonra ıslak bezle çıkan kirler temizlenir. Yüzey iyice durulanır. Çok yoğun kirlerde mekanik fırça yardımıyla arıtılır. En güçlü ektki 60-70 °C lerde alınır. Paslanmaz çelik, emaye yüzey ve malzemelerde %3-6 lık solüsyon bir fırça/süngerle tatbik edilir veya malzemeler bu solüsyonda bekletilir daha sonra durulanır.

Teflon tavadan yanık yağ nasıl çıkar ?