AramaTeklif İsteMüşteri GirişiOnline ÖdemeOnline Alışveriş

Zorlu Pas Lekeleri İçin Pas Sökme Yöntemleri

Halk arasında bilinen bazı doğal pas sökme yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler maalesef ki pasın tam olarak sökülmesini sağlayamadığı gibi oldukça fazla sizleri uğraştırmakta ve ilerleyen zamanlarda pasın daha yoğun bir şekilde oluşmasına sebep vermektedir.

 

Bu makalede doğal olarak bilinen pas sökme yöntemleri anlatılacak ve pasın sorunsuz ve %100 etkili bir şekilde sökülebilmesi için hangi ürünün kullanılması gerektiği anlatılacaktır.

 

Kola İle Pas Sökme

İlk kullanılan yöntem kola ile pas sökmektedir. Kola içerisinde asit bulunduğu için hafif paslı demirlerde pasın bir nebze olsa da sökülmesini sağlayabilmektedir. Kısa süreli etki sağlamaktadır.

 

Sirke İle Pas Sökme

Kullanılan bir diğer yöntem ise sirke ile pas sökmektir. Sirke bir kap içerisine boşaltılır. Ardından paslı metaller içerisine konulur. Yine hafif paslı metallerde pasın sökülmesini sağlayabilmektedir.

 

Tuz ve Limon İle Pas Sökme

A şıkkında belirttiğimiz gibi pasın sökülmesinde etkili olan madde asittir. Yine evde pas sökme yöntemleri arasında tuz ve limonu aynı anda tepkimeye sokmak gelir. Tuz paslı alana serpiştirilir ve ardından ilgili kısma limon sıkılarak silinir. Yine hafif paslı alanlarda pasın sökülebilmesini sağlayabilir.

 

Diş Macunu İle Pas Sökme

Bir kullanılan diğer yöntem ise diş macunu ile pasın sökülmesidir. Diş macunu paslı alana sürülür. Ardından kısa bir süre beklenir ve yıkanıp kurulanır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz doğal pas sökme yöntemleri evde uygulanabilen pas sökme yöntemleridir. Ancak %100 etki sağlayamamakta, ağır pas oluşumlarının sökülmesi sağlayamamaktadır. Peki ağır pas oluşumları nasıl sökülür, hangi ürün kullanılması gerekir ?

 

Bulaşık Detarjanı ve Patates İle Pas Sökme

Kullanılan bir diğer doğal pas sökme yöntemi ise bulaşık deterjanının paslı alana sürülmesi ve ardından soyulmuş patates ile ovulmasıdır. Tabii bu yöntemde de ancak hafif yoğunlukta paslar bir nevi olsa da sökülebilir.

 

En Etkili Pas Sökme Yöntemi

En etkili doğal pas sökme yöntemi Rawness Kireç ve Pas Sökücü ürünün kullanılmasıdır. Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından geliştirilmiştir. Pasın yoğunluğu ne kadar fazla olursa olsun kısa bir süre içerisinde pasın derinlerine etki ederek sökülmesini ve temizlenerek metalin ilk günkü hale geri dönmesini sağlamaktadır.

Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile Rawness Kireç ve Pas Sökücü kullanılarak ağır pas oluşumu gerçeklemiş metal üzerindeki pasın dakikalar içerisinde sökülüp temizlenerek metalin ilk günkü görünümüne nasıl kavuştuğunu izleyebilirsiniz.

 

Zorlu Pas Lekeleri İçin Pas Sökme Yöntemleri